هواکش آکسیال

برای ایجاد محیط مناسب برای کار و زندگی نیاز داریم هوای اطرافمان را به طور منظم و مدام تهویه نماییم.

بهترین راه‌حل برای این موضوع استفاده از انواع فن‌های محوری یا همان هواکش اکسیال می‌باشد.

این نوع از فن‌ها در طیف وسیعی طراحی و تولید می‌شوند و بطور کلی در دو نوع هواکش اکسیال صنعتی و هواکش خانگی قابل‌دسته‌بندی هستند.

هواکش‌های خانگی معمولاً در سایزهای کوچک‌تر و با میزان صدای کم و البته قدرت جابه‌جای کمتری از هوا ساخته می‌شوند.

در مقابل هواکش‌های صنعتی که دارای ساختاری مقاوم از جنس فلز یا پلاستیک فشرده هستند قدرت جابه‌جای حجم‌های بالای از هوای آلوده را دارند و می‌توان با استفاده از این نوع فن‌ها می‌توان آلودگی‌های ایجاد شده از فرایند روزانه سالن‌های بزرگ تولید و کارخانه‌ها را به‌راحتی تخلیه نمود.

با تخلیه هوای آلوده و تزریق هوای تازه از طریق فن‌های فشار مثبت می‌توان محیطی مناسب برای عملکرد تجهیزات و کارکنان فراهم نمود.

هواکش‌های محوری کاربرد و مزایای بسیاری دارند که در ادامه در بخش توضیحات تکمیلی بیشتر در مورد ساختار و انواع مختلف این هواکش‌ها و قیمت هواکش خانگی و زیلابگ صحبت خواهیم کرد.

هواکش آکسیال صنعتی (Industrial ventilator) :

همان‌طور که عنوان شد هواکش اکسیال صنعتی یکی از اساسی‌ترین نیازها و ملزومات مکان‌های صنعتی و کارگاه‌های تولیدی هست.

معمولاً در اکثر مکان‌های صنعتی به‌خاطر وجود ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی آلودگی هوا، گازهای سمی، دود گردوغبار ایجاد می‌شود به همین خاطر تخلیه هوای آلوده و جایگزینی هوای تازه امری ضروری می‌باشد.

هواکش‌های صنعتی بهترین گزینه برای این امر هستند این تجهیزات از طریق نصب بر روی دیوار یا سقف و با چرخش پروانه، هوا را در راستای محور مکش کرده و از سمت دیگر تخلیه می‌کند.
هواکش آکسیال صنعتی دارایی بدنه و قاب فلزی و پروانه‌های فولادی، گالوانیزه و آلومینیم می‌باشد که دارای مقاومت بالای هستند. قطر تقریبی این هواکش‌ها از ۲۰ سانت تا ۱۲۰ سانت است که باتوجه‌به ابعاد و قطر پروانه موتورهای مناسب بر روی دستگاه جهت چرخش پروانه تعبیه می‌شود.

موتور برقی‌های هواکش صنعتی به دو صورت تک‌فاز و سه‌فاز قابل‌ارائه است. نحوه اتصال الکتروموتور به پروانه به‌صورت دایرکت درایو یا اتصال مستقیم (Direct coupling) و فولی تسمه اتصال غیرمستقیم هست که در قطرهای بالاتر از ۱۰۰ سانت و مواردی که نیاز است از موتور در مقابل گرما و انفجار جلوگیری شود از دستگاه غیرمستقیم و فولی و تسمه استفاده می‌گردد.

دیگر کاربرد های هواکش اکسیال صنعتی :

فن‌های صنعتی که به آن اگزاست فن اکسیال نیز اطلاق می‌شود به‌غیراز تخلیه هوای سالن‌های تولید و کارگاه‌هایی صنعتی در زمینه‌های مختلف بر روی تجهیزاتی مانند چیلر هوا خنک، کندانسورها، اواپراتور، برج خنک‌کننده، تونل‌های باد و… مورداستفاده قرار می‌گیرد.

البته از فن‌های اکسیال در گلخانه‌ها و سالن‌های مرغداری و پرورش پرندگان نیز به طور گسترده استفاده می‌شود.

معمولا فن های مرغداری و هواکش گلخانه در سایزهای پروانه ۱۰۰ و ۱۴۰ سانت تولید می شود و در هر سالن تعدای از این هواکش ها به طور منظم بر روی بدنه سوله نصب می شود تا تهویه مناسبی را ایجاد کنند.

هواکش آکسیال

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “هواکش آکسیال”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاتالوگ

اسپیرال اصفهان
۲۰۲۳


دانلود